Kim jest Kali i dlaczego warto zapraszać ją do swojej przestrzeni?

Legenda głosi, że po długiej i wyniszczającej wojnie między bogami, pokonani przez demona Mahiszę bogowie zostali zmuszeni do opuszczenia nieba i udali się do Władców Wszechswiata -Brahmy, Śiwy i Wishnu. Ta porażka na tyle rozgniewała całą trójkę, że z ich płomiennego oddechu zrodziła się bogini Kali. Każdy z Wielkiej Trójcy postanowił podarować jej coś od siebie. Inni bogowie również dołączyli do przekazywania darów, a żaden nie chciał być gorszy od poprzedników.

I tak Kali zyskała niezwykłą urodę i zmysłowe kształty wzbudzające i podziw i strach. Jej twarz gorejąca płomieniem pochodziła od Śiwy, mocne ręce od Wisznu, nogi od Waruny -strażnika ładu kosmicznego, moc od Indry -władcy piorunów, włosy od Jamy -boga śmierci, piersi od Somy -boga księżyca, biodra od Prythiwi – bogini ziemi, pięty od Surju – boga słońca, żeby od Brahmy -jednego z Trójcy, uszy od Waju -boga wiatru, czerwone oczy od Agniego -boga ognia. Jej szyję oplotły węże i ludzkie czaszki, a każda z dziesięciu dłoni chwyciła za broń -trójząb Śiwy, diamentową włócznię Indry, promienie boga słońca Surju, dysk bojowy od Wisznu. Uzbrojona po zęby dosiadła lwa i z przerażającym okrzykiem ruszyła do walki z demonami. Tysiące demonów zaatakowały ją równocześnie, kiedy ich krew spływała na ziemię z każdej kropli powstawał nowy, ale Kali była niezwyciężona -zaczęła walczyć z nimi w powietrzu spijając ich krew, aby nie dotykała ziemi.

Wreszcie do pojedynku stanął sam Mahisza. Próbował zwieść Kali przyjmując coraz to inne postaci, ale ona za każdym razem rozpoznawała go i zwyciężała. W pewnym momencie tak zapamiętała się w walce, że bogowie w obawie, że zniszczy cały świat wysłali Śiwę, aby ją uspokoił. Śiwa wiedział, że nie pokona jej w walce, dlatego stanął przed nią bez oręża, a ona rozpoznawszy jego czyste intencje i bezwarunkową miłość, oszczędziła go.

Tak wg legendy został przywrócony porządek na świecie. Odtąd wszyscy bogowie głosili chwałę bogini Kali , a niebiańskie nimfy tańczyły na jej cześć.

Kali – najsilniejsza postać kobieca w hinduskiej mitologii. Bogini czasu i śmierci, pogromczyni demonów i sił zła. Pani Kosmosu, absolut, źródło zasad kosmicznych i wszelkich archetypów. Wielka Matka.

Piękna i pełna mocy. Nieskończona. Nieposkromiona. Dzika. Zwycięska pogromczyni demonów iluzji.

Kiedy staje do walki, zniszczy każde kłamstwo, w które uwierzyłaś. Unicestwi każdą iluzję i odsłoni całą prawdę o tym, kim jesteś naprawdę.

Wezwij Kali na pomoc a zetrze w pył wszelkie blokady, które nie pozwalały Ci cieszyć się pełnią życia, jego pięknem i bogactwem. Usunie wszelkie wymówki: „nie mogę”, „nie potrafię”, „nie wolno mi”, „nie uda mi się”, „nie jestem dość dobra”.

Kali zwalcza demony -niszczy strach, kłamstwo i pozory. Widzi rzeczy takimi, jakie są. Nie można jej oszukać. Jest autentyczna, niszczy fałsz podłość. Pozostawia tylko to, co prawdziwe -bezwarunkową miłość.

Kali pokaże Ci, że nie jesteś taka słaba i bezbronna, jak mogłoby się wydawać. Nie musisz się jej bać, ona jest po Twojej stronie.

————-

Już 02.04.2021 o 18:00 zapraszam Cię na spotkanie z Kali.

Więcej szczegółów tutaj: https://kwantowawiedzma.com/2021/03/31/wiosenne-odrodzenie/

Opublikowane przez Kwantowa Wiedźma

Uzdrawiam ludzkie dusze z blokad powstrzymujących je od realizowania ich prawdziwych pragnień. Pomagam kobietom spełniać marzenia -nie tylko o macierzyństwie. Jestem szamanką narodzin, doulą dusz, przeprowadzam je przez bramę życia i przez bramę śmierci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: