Niebieski nów, kisielek i bączek

Dziś Nów Księżyca. Drugi nów w Raku z rzędu, nazywany niebieskim.

O szczegółach specyfiki możesz poczytać w swoich ulubionych źródłach, nie mam ambicji zostać astropogodynką 😉

Nów jest szczególnym czasem sprzyjającym zwłaszcza rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć i wypowiadaniu intencji.

Dodatkowo zbliżamy się do Bramy Lwa -08.08 -bardzo mocny energetycznie czas. Być może już czujesz jak rzeczywistość przyspiesza.

Moja ostatnio zwolniła i wyciszyła się na kilka tygodni właśnie po to, aby teraz dać czadu 😉 Właściwie to mam tu lekką schizofrenię, czas przyspieszył i zwolnił jednocześnie. Rzeczy dzieją się szybko, a jednocześnie ja sama jakbym płynęła w gęstym kisielku.

W czasie wyciszenia zaznaczyłam sobie kilka fragmentów książki (O. Tokarczuk „Księgi Jakubowe”), którymi chciałam się z Tobą podzielić, bo pięknie opisują świat energii, który współistnieje i przeplata się z naszym ziemskim 3D. Jeśli zachowasz otwartość i wyrazisz gotowość zauważysz jego przejawy i będziesz w nich czytać, jak w otwartej księdze.

Zwróć uwagę na fragment o czasie: czas (jego upływ) jest złudzeniem, które jest „prawdziwe” tylko wtedy, kiedy znajdzie się obserwator (nasz umysł).

„(…) Lilith* i wszystkie jej podobne istoty należą do świata sprzed upadku, dlatego ludzkie prawo ich nie dotyczy, nie obowiązują ich ludzkie reguły ani ludzkie zapisy, nie mają ludzkich sumień ani serc, nie wylewają ludzkich łez. Dla Lilith grzech nie istnieje. Tamten świat jest inny. Ludzkim oczom wydawać się może dziwny, jakby narysowany cienką linią, bo wszystko tam jest bardziej świetliste i lekkie, a należące doń istoty potrafią przenikać przez ściany i przedmioty , i przez siebie nawzajem – nie ma między nimi takich różnic jak tutaj między ludźmi, co są pozamykani w sobie jak w żelaznych puszkach. Tam jest inaczej. I pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem nie ma tak wielkich różnic, tylko te z wyglądu, bo możemy tam ze zwierzętami rozmawiać bezgłośnie i one nas rozumieją, a my je. Tak samo jest z aniołami – tam są widoczne. Latają po niebie jak ptaki, przysiadają czasem na dachach domów – bo tam też są domy – niczym bociany.”

*pierwsza żona Adama, która nie chciała być mu posłuszna i uciekła od niego

„Tu jest lepiej – czasy plączą się i zachodzą na siebie. Jak mogła wierzyć kiedyś, że czas płynie, c z a s  p ł y n i e ? To śmieszne. Teraz jest oczywiste, że czas wiruje jak spódnice w tańcu. Jak wycięty z lipowego drzewa i puszczony w ruch na stole bączek, który utrzymuje w owym ruchu wzrok wpatrzonych weń dzieci.”

„>>Powietrze jest pełne oczu -mawiała jej szeptem matka, tarmosząc ją jak szmacianą lalkę przy każdym ubieraniu. – Patrzą na ciebie. Rzuć tylko pytanie przed siebie, a duchy zaraz odpowiedzą. Trzeba jedynie umieć pytać. I znajdować odpowiedzi: w mleku, które wylało się w kształt litery samech, w odcisku kopyta końskiego w kształcie litery szin. Zbieraj, zbieraj znaki, to wkrótce przeczytasz całe zdanie. Co to za sztuka czytać z ksiąg napisanych przez człowieka, kiedy cały świat jest księgą pisaną przez Boga, także gliniana dróżka, która prowadzi nad rzekę. Przyjrzyj się jej. Także piórka gęsi, wyschnięte słoje drewna na deskach w płocie, pęknięcia gliny na ścianach domu – ta jest zupełnie jak jedna z liter: szin. Umiesz to, czytaj, Jento<<.”

Pięknego nowiu!

P.S. Miesiąc temu zamówiłam sukienkę, niebieską, taką odzwierciedlającą następną wersję mnie. Miała przyjść pocztą do domu rodziców w czasie mojego pobytu, przyszła dziś 😉

Opublikowane przez Kwantowa Wiedźma

Uzdrawiam ludzkie dusze z blokad powstrzymujących je od realizowania ich prawdziwych pragnień. Pomagam kobietom spełniać marzenia -nie tylko o macierzyństwie. Jestem szamanką narodzin, doulą dusz, przeprowadzam je przez bramę życia i przez bramę śmierci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: