„Bogacze nie podlegają prawom fizyki.”

„Bogacze nie podlegają prawom fizyki.”

Nie, akurat nie ja to wymyśliłam. Zawdzięczamy tę perełkę pingwinowi Skipperowi z Madagaskaru (3).

W szerszym kontekście brzmiało to mniej więcej tak:

>>Kowalski: A kupimy sobie jumbo jeta?

Skipper: I to ze złota, skarbie!

Kowalski: Szefie, samolot ze złota nie oderwałby się od ziemi.

Skipper: Kowalski, będziemy bogaci, bogacze nie podlegają prawom fizyki.<<

Co poczułaś, co pomyślałaś czytając te słowa? Głupota, bogaty to człowiek jak każdy inny? Święta racja, bogaci żyją ponad wszelkimi regułami, a biednemu zawsze wiatr w oczy? Może coś innego?

A jak jest z manifestacją „bogactwa” czy w ogóle pieniędzy, dóbr materialnych w Twoim życiu? (Dobra, dobra, może i pieniądze same w sobie szczęścia nie dają, ale wakacje w tropikach już tak 😉) Co byś myślała sama o sobie, gdyby Twoje finansowe pragnienia się spełniły? Co myśleliby inni? Ktoś by się wkurzył? Komuś byłoby przykro? Co zmieniłoby się w Twoim życiu na lepsze, a co na gorsze? Co jest takiego strasznego w byciu bogatym? No co? Odpowiedz sobie szczerze, bo właśnie to, właśnie ta myśl jest jednym z powodów (może jedynym), dla których (jeszcze) bogata nie jesteś.

Podobnie jest z wszystkimi innymi pragnieniami, marzeniami, planami, które jakoś tak „nie chcą dać się zrealizować”.

Może nie robisz w życiu tego, co naprawdę sprawia Ci frajdę, bo boisz się porzucić bezpieczną posadkę w korporacji?

Może nawet nie wiesz co naprawdę sprawiałoby Ci frajdę, twierdzisz, że nie masz marzeń, bo kiedyś ktoś wyśmiał pragnienie Twojego serca?

Może nie masz ciała bogini, bo gdzieś głęboko tkwi w Tobie, przeświadczenie, że wtedy byłabyś zbyt widoczna, a to się już robi niebezpieczne?

Może nie opublikowałaś swojej książki/opowiadania/wiersza/artykułu, bo boisz się co inni pomyślą o Tobie, kiedy wreszcie otwarcie i szczerze powiesz co myślisz i czujesz?

A może nie jesteś jeszcze matką, bo podświadomie boisz się zmian w ciele, zmian w stylu życia, utraty pozycji w pracy, że nie podołasz?

Nie zrozum mnie źle, ukryte lęki i przekonania nie muszą być jedynymi przeszkodami. Ale co jeśli tak właśnie jest akurat w Twoim przypadku? Co jeśli wszystkie inne już „pokonałaś”?

Masz to? To tylko myśl! Ty NIE jesteś tą myślą. Możesz ją zmienić, możesz tu i teraz wybrać i zdecydować inaczej. Jak brzmiałaby myśl, która wspierałaby Cię w tym temacie?

Spełnienia marzeń!

Opublikowane przez Kwantowa Wiedźma

Uzdrawiam ludzkie dusze z blokad powstrzymujących je od realizowania ich prawdziwych pragnień. Pomagam kobietom spełniać marzenia -nie tylko o macierzyństwie. Jestem szamanką narodzin, doulą dusz, przeprowadzam je przez bramę życia i przez bramę śmierci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: